TAPU.COM YENİ YILA ÖZEL EDİRNE KIRKKAVAK KÖYÜNDE 3 DÖNÜM TARLAYI 500 TL’DEN AÇIK ARTIRMAYA ÇIKARTIYOR

Türkiye’nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma sitesi Tapu.com, Edirne’nin tarihi köyünde yer alan 3500 m2 tarlayı, 500 TL’den açık artırmaya çıkarıyor.

Türkiye’nin tek emlak pazaryeri Tapu.com, 2017’ye sürpriz bir açık artırma kampanyasıyla giriyor. Tapu.com, Edirne Kırkkavak Köyü’nde yer alan 3.500 metrekare tarlayı 500 TL’den başlayan fiyatla açık artırmaya sunuyor.

Söz konusu tarla, Osmanlı İmparatorluğu döneminde tarihe tanıklık etmiş, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’ne de konu olmuş Kırkkavak Köyü’nde yer alıyor. Satışı online açık artırma yöntemi ile gerçekleştirilecek 3500 metrekare büyüklüğünde tarlanın açık artırma başlangıç fiyatı ise 500 TL olarak belirlendi.

Mora Fatihi Gazi Turhan Bey Türbesi ve Camisi’nin bulunduğu Kırkkavak köyünün 3,5 km mesafesinde, tarla hem tarım hem de yatırım amaçlı olarak değerlendirilebilir. Buğday ekili ve kuru tarıma elverişli olan tarla, tapu.com aracılığıyla kavuşacağı yeni sahibini bekliyor.

Tapu.com kurucusu ve CEO’su Emre Erşahin, satışa sundukları çok cazip arsa fırsatlarına dikkat çekmek için böyle bir kampanya düzenlediklerini belirtti. Tapu.com üzerinden şimdiye kadar yüzlerce kişinin hayallerindeki tapulara kolayca ve güvenle kavuştuğunu söyleyen Erşahin, Edirne’deki tarlanın da sitedeki diğer tüm gayrimenkuller gibi SPK sertifikalı eksperler tarafından hazırlanmış raporunun olduğunu ve tarlayla ilgili sitede yer alan tüm bilgilerin bu rapordan alındığını ifade etti.

Gayrimenkul fiyatının şeffaf ve rekabetçi bir ortamda satıcının değil, alıcıların teklifleriyle belirlediği Tapu.com’un portföyünde sadece Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından sertifikalandırılmış uzmanların yazdığı değerleme raporu bulunan gayrimenkuller yer alıyor. Tapu.com’da yer alan bir gayrimenkule talip olanlar rekabetçi ve şeffaf bir ortamda buluşarak, online açık artırma yoluyla tekliflerini en hızlı şekilde verebiliyorlar. Satıcının razı olduğu minimum satış bedeli üzerine çıkan teklifler arasından en yüksek fiyatı veren gayrimenkulü almaya hak kazanıyor. Açık artırmaya diğer teklifleri görmek için katılmak ücretsiz. Sadece teklif verecek katılımcıların kredi kartlarından ilgili artırmanın hizmet bedeli kadar bir ön provizyon çekiliyor ve sonra sadece kazanandan bu hizmet bedeli tahsil ediliyor. Diğer teklif sahiplerinin provizyonları kaldırılıyor ve herhangi bir bedel tahsil edilmiyor. Gayrimenkulün tutarı ise Tapu.com’a değil doğrudan satıcıya ödeniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


two + 10 =